fbpx

30 minutová sestava, díky které se vaše hormony vrátí do rovnováhy

Hormonální jógová terapie

Zázrak jménem vaše tělo

Sestavu hormonální jógové terapie vymyslela před třiceti lety brazilská psycholožka Dinah Rodrigues (96 let), která jako jediná na světě může (po úspěšném absolvování kurzu) vydat lektorce certifikát.

 

Hormonální jógová terapie se skládá z 21 cviků, které vychází z hatha jógy. Cviky jsou jednoduché a zvládne je i ten, kdo nemá s jógou žádné zkušenosti. Tyto cviky jsou doplněné o speciální dechové a koncentrační techniky. Poté, co se sestavu naučíte, zabere vám její odcvičení cca 30 minut.

 

Pozitivní účinky cvičení je možné pozorovat pouze za předpokladu, že celou sestavu cvičíte minimálně 3x týdně. První výsledky mohou některé ženy pozorovat již po prvním týdnu cvičení.

 

Cvičením hormonální jógy stimulujeme žlázy s vnitřní sekrecí a cílíme tak na náš endokrinní systém. Naším cílem je optimalizovat funkci těchto žláz a harmonizovat tak celý hormonální systém. A to celé tak, aby vše zvládlo naše tělo samo, bez podpory zvenčí.

 

Pokud hledáte přirozený a holistický způsob, jak podpořit své tělo v optimální produkci hormonů, hormonální jógová terapie je skvělou volbou.

Hormonální jógová terapie - Harmonie hormonů
Harmonie hormonů - hormonální nerovnováha

Cesta k hormonální rovnováze

Hormonální jógová terapie se významně uplatňuje při řešení různých problémů. Díky vyrovnání hladiny hormonů začnou odpadat symptomy, které zažíváme při hormonální nerovnováze. Mezi tyto symptomy patří projevy spojené s menopauzou, žádná či nepravidelná menstruace, polycystické vaječníky, PMS, nízké libido, hormonální akné, problémy s otěhotněním, suchost sliznic v urogenitální oblasti a další.

 

Hormonální jógová terapie je účinnou a přirozenou cestou k podpoře hormonální rovnováhy a našeho reprodukčního systému, proto se mimo jiné jedná o metodu, která podporuje naši plodnost.

S čím vám hormonální jóga pomůže?

Problémy s otěhotněním

Projevy menopauzy

Premenstruační syndrom (PMS)

Žádná či nepravidelná menstruace

Polycystické vaječníky, cysty, myomy

Nedostatečná funkce štítné žlázy

Ztráta ovulace

Deprese, emocionální nestabilita

Hormonální akné

Kontraindikace - kdy necvičit

Po konzultaci s lékařem:

Harmonizujte své hormony i tělo a zbavte
se svých problémů jednou pro vždy!

O autorce hormonální jógové terapie

Hormonální jógovou terapii vyvinula brazilská psycholožka a jogínka Dinah Rodrigues (*1927) v 90. letech 20. století. Její metoda spojuje různé prvky jógy jako jsou jógové pozice (ásany), dechové a koncentrační techniky a relaxace. Dinah Rodrigues pracovala na vývoji této sestavy mnoho let a spolupracovala při tom jak s velkými indickými jogíny, tak s lékaři, kteří se věnují západní medicíně. Cílem Dinah Rodrigues bylo vymyslet sestavu, která se účinně a naprosto cíleně zaměřuje na endokrinní systém, potažmo harmonizaci hormonů.

 

Dinah Rodrigues je jediným člověkem na světě, který školí lektorky hormonální jógové terapie a po úspěšném dokončení studia smí vydávat certifikáty, které opravňují k výuce této unikátní sestavy.

Dinah Rodrigues a lektorka Hormonální jógové terapie Šárka Houšková

Vaše zkušenosti

I když jsem cvičila méně často, než jste doporučovala, skoro všechny mé problémy, kvůli kterým jsem přišla, zmizely. Děkuji!
Eva
Vždycky mě trápily velké výkyvy nálad před menstruací. Nejen že jsem se jich zbavila, ale celkově se cítím mnohem víc v pohodě a navíc mám pocit, že mám hodně energie.
Hanka
Díky hormonální józe jsem konečně dostala svoje akné pod kontrolu. Všechny drahé krémy můžou jít do koše. Moc díky.
Helena